Please enable JS
img

de Domo education

Wielu rodziców dziwi i frustruje fakt, że ich dzieci, mimo że mają angielski w szkole i chodzą na dodatkowe lekcje, nie potrafią poprosić o sok czy widelec, podziękować albo zapytać o coś w tym języku.

Niektórzy zastanawiają się czy nie powinni zacząć powtarzać słówek i reguł gramatycznych z dziećmi kilka razy w tygodniu. Są też tacy, którzy są gotowi pójść na całość i zacząć mówić w domu tylko po angielsku. Właśnie z myślą o nich, dwaj ojcowie - dr Grzegorz Śpiewak, anglista i metodyk z wieloletnim doświadczeniem i Marek Jannasz, wydawca publikacji edukacyjnych - stworzyli unikalną metodę domowej edukacji deDOMO.

Ich publikacja „Angielski dla rodziców” podpowie Mamom i Tatom jak, bez wchodzenia w sztuczną dla nich rolę nauczyciela, skutecznie pomóc swoim pociechom w nauce angielskiego. Co najważniejsze pokaże jak zrobić to w ciekawy sposób i nie tylko nie zniechęcić dzieci, ale „wkręcić” je w naukę

Nowatorska metoda deDOMO

Nowatorska metoda deDOMO opiera się na prostym spostrzeżeniu, że to w domu codziennie nadarzają się dziesiątki powtarzalnych okazji, które można świetnie wykorzystać do nauki języka.„Angielski dla rodziców” podpowiada jak to zrobić w formie gry i dostarcza solidnej porcji wiedzy – bardzo świeżego, współczesnego języka angielskiego, doskonale odpowiadającego potrzebom komunikacyjnym i rzeczywistym zainteresowaniom współczesnej rodziny. Dzięki temu każdy rodzic poczuje się pewnie, by podjąć zabawę z dzieckiem. Ale to nie wszystko - deDOMO „uzbroi” Mamę i Tatę w gotowy do wykorzystania system motywacyjny, który naprawdę działa.


W zabawie każdy wygrywa – rodzice, bo mogą być dumni z tego, jak ich dzieci uczą się nowych słów i zwrotów, a nawet wyrabiają odruchy językowe. Wygrywają też dzieci i to podwójnie - grają w grę, w której zdobywają różne korzyści, i jakby przy okazji - wiedzę.


Projekt deDOMO wpisuje się w najnowsze trendy w wychowaniu dzieci, nawiązując do coraz popularniejszego tzw. slow parenting czyli rodzicielstwa, które stawia na rodzinną bliskość i naturalny rozwój dzieci, a nie edukacyjny wyścig.

Nowatorska filozofia deDOMO

Nowatorska filozofia deDOMO także zachęca rodziców do tego, żeby wspierać edukację dzieci w sposób zgodny z naturalnym rytmem codziennego rodzinnego życia i zamiast tradycyjnej nauki języka spróbować zaangażować je w atrakcyjną grę edukacyjną, opartą na pozytywnych wzmocnieniach. Ważną częścią tej filozofii jest nastawienie na komunikację, a nie perfekcjonizm.

Metodykę „Angielskiego dla rodziców” doceniły Ministerstwo Edukacji Narodowej, które wraz z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji przyznało publikacji certyfikat Kreatywność i Innowacje 2009, Uniwersytet Dzieci - partner edukacyjny projektu oraz British Council - jego partner akademicki.

Rodzice mają ogromny wpływ na to, jak ich dzieci uczą się języków – potwierdza Tony O’Brien dyrektor British Council Polska. - Najważniejsze jest, by zachęcili dzieci do używania języka i do zabawy nim. I nie muszą mówić perfekcyjnie po angielsku, nie muszą mieć akcentu królowej angielskiej ani wykształcenia pedagogicznego. Nie powinni się także martwić o to, że robią błędy w wymowie czy gramatyce - od tego jest szkoła – dodaje. – Rolą rodziców jest pokazanie dzieciom przyjemności płynącej z mówienia w obcym języku i wartości jaką daje możliwość porozumienia się z ludźmi z całego świata.img

Publikacje de DOMO są do nabycia w sekretariacie szkoły ze specjalnym rabatem a nasi lektorzy są do Państwa dyspozycji w sprawach metodycznych. Więcej informacji na: www.dedomo.pl

AJO Chelsea organizuje cyklicznie warsztaty deDomo dla rodziców i wszystkich zainteresowanych [nauczyciele, pedagodzy]. Jeśli chcieliby Państwo wziąć udział w takich warsztatach prosimy o wysłanie maila na: biuro@chelsea.edu.pl bądź o kontakt telefoniczny a my powiadomimy Państwa o terminie najbliższego szkolenia. Warsztaty są bezpłatne i trwają około 1 godz. Znajomość angielskiego nie jest wymagana; ) Zapraszamy Państwa razem z Pociechami.

Co to jest de Domo?

Do czego służy język obcy i jak go udomowić?

Mówisz i masz !

ZOBACZ OFERTĘ DLA MŁODZIEŻY!

Angielski dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Dla gimnazjalistów oraz maturzystów.
PIĘCIO LATKI